Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kolekce svatebních šatů 2016 + fotky a rady

Bývá zvykem, že se svatba plánuje dlouho dopředu, aby bylo jisté, že bude všechno dokonalé, že dorazí rodina i všichni přátelé, a tak dále. Pro nevěsty, které jsou již svatebními přípravami zcela pohlceny, jsou tu inspirace od světových návrhářů, kteří před nedávnem představili své nejnovější kolekce svatebních šatů. Podívejte se na tu nádheru s námi.

Kolekce svatebních šatů 2016

Kolekce svatebních šatů 2016 – inspirace pro nevěsty, které chtějí mít styl! © Oscar de la Renta. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Květinové aplikace a peříčka

Trendy květinové aplikace už nezůstávají pouze u jemných dekorací nebo potisků, na síle nabývají 3D aplikace, které šaty nejen ozdobí, ale také ozvláštní. Květy, které tvoří hmatatelnou texturu šatů, jsou neodolatelné v kombinaci s krajkou nebo vytvoří úžasně romantický lem sukně.

Květinová 3D aplikace

Květinové 3D aplikace. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Jedním z největších hitů jsou peříčka. Něžná peříčka se mohou objevit téměř všude. Mohou tvořit celou sukni svatebních šatů nebo třeba jen zdobit celé šaty, jemnými detaily.

Šaty s peříčky

Peříčková sukně. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Jako nahá

Nejen teplým měsícům patří styl „nahých“ šatů. Ku podivu se s tímto trendem můžeme setkat i u podzimních kolekcí svatebních šatů. Návrháři se rozhodli hojně využít krajek a vytvořili efekt „oblečená-neoblečená“, který ale nevypadá lacině, naopak je něžný a elegantní.

moderní šaty pro nevěstu

Nahý styl – trendy šaty svatební pro rok 2016. © Vera Wang. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Prostřihy, výstřihy, rozparky

Nejrůznější rafinované prostřihy dokážou ze svatebních šatů udělat mistrovský kousek. Pokud plánujete zejména jarní či letní svatbu a nebojíte se trochu odhalit, sáhněte po šatech s těmito jemnými prostřihy ve tvaru jakési klíčové dírky.

Prostřihy šatů

Průstřih „klíčová dírka“. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Trendem zůstávají hluboké výstřihy a na podzim si můžeme vybrat také z velkých výstřihů na zádech. Vždyť záda byla ve třicátých letech symbolem erotiky, tak proč se trochu neodhalit.

svatební šaty 2016

Velký výstřih na zádech. © Vera Wang. Zdroj: www.harpersbazaar.com

V neposlední řadě jsou pro teplé měsíce typické dlouhé rozparky, které jemně odhalují nevěstinu nožku až třeba do výšky stehen.

svatební šaty 2016 nevěsta

Dlouhý rozparek na šatech pro nevěstu 2016. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Vrstvené a kaskádovité sukně

Klasické šaty jistě ozvláštní sukně s několika vrstvami, přičemž může jít o vrstvy z různého materiálu i různého střihu. Například krajka překrytá tylem vypadá velmi romanticky.

Vrstvené sukně 2016 svatební

Sukně s několika vrstvami v svatebních šatech 2016. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Ke svatebním šatům také neodmyslitelně patří kaskádovité sukně, které mohou být klasicky bohatě nabírané nebo i decentně splývavé. Nic nezkazíte ani trochou módní asymetrie.

Kaskádovitá sukně

Nadýchaná kaskádovitá sukně. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Kalhoty

Všechny svatební tradice se boří a s nimi i představa, že nevěsta musí být zásadně v šatech. Jistě by vás překvapilo, jak stylově mohou na nevěstě vypadat kalhoty. Kalhoty se ve svatebních kolekcích objevují jako součást kostýmků i v uvolněnějším podání s crop topy nebo jako overaly.

Kalhotový kostým nevěsta

Svatební kalhotový kostýmek, módní nejen v roce 2016. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Minišaty

K letním měsícům se prostě hodí krátké šaty. Výjimkou nejsou ani šaty svatební. Zvlášť pokud máte v oblibě střihy s roztomile bohatou sukní nebo naopak ty, které dokonale kopírují ženské křivky. Navíc se jedná o šaty velmi praktické a vhodné na bujaré oslavy po obřadu.

Svatební minišaty trendy

Svatební minišaty. © Indigitalimages. Zdroj: www.brides.com

Kolekce svatebních šatů 2016 – Minimalismus

Minimalistické střihy jsou velmi moderní a stylové. Zejména pro nevěsty, které nepojímají svatbu v klasickém stylu, se hodí rafinovaně splývavé šaty. Žádné zbytečné ozdoby, jen čistá decentní kráse, to je naprostý hit podzimu.

Splývavé šaty pro nevěsty 2016

Minimalistická krása v šatech pro nevěsty. © Rosa Clará. Zdroj: www.brides.com

· ·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *