Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

12x domácí masky na vlasy, aneb mějte lepší hřívu!

Spousty žen se v dnešním světě pere o krásnou vizáž a zdravý vzhled. Jedním z hlavních prvků, který druhé upoutá, jsou vaše vlasy. Je to také téma, které je neustále dokola omílané a nikdy jej nelze vyčerpat. Proto vám přinášíme článek věnovaný té pravé péči o vás i vaši peněženku.

Na povrch se dostává co nejvíce informací o tom, jak a z čeho si udělat nejlepší pleťový krém, peeling či přírodní zubní pastu tzv. homemade. Mnoho lidí zastává názor, že nejlepší čarodějkou krásy je, byla a vždy bude, naše královna a matka, samotná země. Tyto výrobky jsou navíc cenově velmi dostupné a vyráběné ze surovin, které běžně používáme při vaření. Jednoduše šoupnou do kapsy i klasické kupované masky.

Domácí vlasová maska

Vlasové produkty lze snadno a levně vyrobit i doma, stačí znát účinky některých běžných potravin. Zdroj: vkool.com

1. Kokosový olej jako regenerační maska

Vhodné pro: poškozené a suché vlasy

Samotný kokosový olej je vhodný pro chemicky poškozené, namáhané i suché vlasy. Pomáhá také proti suché pokožce u kořínků a tím pádem snižuje vznikání lupů. Lze jej aplikovat jen do suchých a roztřepených konečků či vmasírovat do celých délek. Nejdříve si kokosový olej rozehřejte v rukou a poté naneste na povrch vlasů.

Tip: přečtěte si také 10 způsobů, jak využít kokosový olej

2. Olivový olej na růst, hebkost a padání vlasů

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Panenský olivový olej je známý pro své účinky regenerace, ovšem je také bohatý na vitaminy A, B, D a E, které při vnějším i vnitřním použití stimulují vlasové kořínky a tím zrychlují růst vlasů, jež má schopnost větší výdrže a zachování struktury.

3. Kokos a olivy, na půli cesty

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Toto je skvělá volba pro ty, které se nemohou rozhodnout, jakou z předešlých dvou možností zkusí. V poměru 1:1 namícháme olivový olej a rozpuštěný kokosový olej, tím získáme všechny výše vypsané účinky.

4. Pivní maska pro objem

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Díky sladu a chmelu je pivo bohaté na vitamin B, měď, fosfor, hořčík a železo. Cukry v něm obsažené pomáhají při uzavírání kutikuly vlasu a kromě vytvoření většího objemu navrací původní lesk. Při použití tohoto zábalu je vhodné nechat světlé pivo nějakou dobu odstát, získá tak pokojovou teplotu a nebude tolik agresivní vůči pokožce. Při aplikování nechte pivo působit maximálně 5 minut a poté z vlasů smyjte kondicionérem.

Pivní maska na vlasy

Obrázková verze pivní masky na vlasy. Zdroj: www.wellordie.com

5. Pivní maska numero 2

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Vylepšená verze předchozího zlepšováku krásy, již né tolik agresivní a na délkách ji lze nechat delší dobu. Budete potřebovat polovinu plechovky (jsou verze, kde je uvedena polovina půlitru, ovšem ze začátku není potřeba přehánět, když na to vlasy ještě nejsou zvyklé) světlého piva, lžíci medu, vejce a banán. Nejprve rozmačkejte banán a přidejte do něj vajíčko. Tyto dvě suroviny rozšlehejte na co nejhladší hmotu, do které přidáte med a pivo. Účinky budou intenzivnější a vlasy po medu mnohem hladší a vitálnější.

6. Svěží mátovo-avokádová maska

Vhodné pro: mastné vlasy

Na výrobu této masky použijeme rozmačkané avokádo, lžíci medu, lžíci panenského olivového oleje a lžíci vlažného mátového čaje, vše dohromady smícháme. Avokádo, med a olivový olej dodá vlasům lesk a výdrž, mimo to společně uzamknout vlhkost vaší hřívy. Máta pokožku vyčistí a osvěží, což je pro mastné vlasy potřeba.

7. Jogurt pro větší sílu

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Jogurt je dobrým zdrojem proteinů. Obnoví strukturu vlasů a hydratuje je. Je možná variace i s tvarohem či mlékem.

8. Jablečným octem ke kvalitnímu lesku

Vhodné pro: mastné vlasy

Na navrácení původního vlasového lesku je vhodná 1 lžíce jablečného octa v poměru k 1 hrníčku vlažné vody. Před aplikací této směsi si klasicky umyjte hlavu kondicionérem. Jablečný ocet a vodu společně nalijte na délky vlasů, nechte působit 5-10 minut a poté opláchněte vodou.

Jablečný ocet jako maska na vlasy

Jablečný ocet také pomáhá proti přemašťování vlasů. Zdroj: www.stylecraze.com

9. Kakaová maska pro tmavší vlasy

Vhodné pro: brunetky

Kakaové boby jsou známé tím, že zlepšují vzhled vlasů. Po nich je barva zářivější a výraznější. Na tuto masku potřebujeme 1/2 šálku holandského kakaa, 125ml plnotučného jogurtu (dobrý je i 10% smetanový), lžičku medu a jablečného octa. Všechny ingredience smícháme a po umytí vlasů naneseme na celé délky, necháme působit 2-3 minuty a poté vše důkladně smyjeme teplou vodou. V této kombinaci ostatních složek s kakaem budou vlasy také pevnější.

Tip: snažte se nenanést směs na ostatní části těla, může se stát, že se vám pokožka dočasně obarví.

10. Citrónovo-heřmánkové kouzlo

Vhodné pro: blondýnky

Pokud jste slečny naopak světlovlasé, právě tento zábal je pro vás. Potřebujete 125ml silného vychladlého výluhu z heřmánku a jeden vymačkaný citrón. Po umytí opět nechte působit 2-3 minuty a potom pořádně opláchněte. Vlasy by se vám měly projasnit a díky kyselině citrónové i zpevnit. Heřmánek vlasy regeneruje a zmírňuje prudkost citrónu.

11. Letní banánovo-medová maska

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Tato maska je velmi účinná po letních dnech a jako odpočinutí po vysušování chlórem a sluníčka u bazénu. Rozmačkejte či rozmixujte banán, přidejte lžíci medu a lžičku olivového oleje. Nezapomeňte, že v letním období se vlasy vysušují nejvíce a díky medu a olivovém oleji budou hydratované a více chráněné oproti slunečnímu záření.

12. Kávová maska, pomocník pro regeneraci

Vhodné pro: všechny typy vlasů

Poměr 1:1, oblíbené množství je 2 lžíce olivového oleje s 2 lžícemi mleté kávy a přidá se jeden žloutek. Velmi vhodné pro kořínky vlasů a regeneraci samotné pokožky. Žloutek obsahuje veliké množství proteinů, živin a má dezinfekční účinky.

Maska z kávy

Pokud je vůně kávy vaše oblíbená, jistě si tuto masku velmi snadno oblíbíte! Zdroj: www.glitzmedia.co

Pár doplňujících rad na závěr:

  • Před i při smývání domácích masek na vlasy je vhodné použít kondicionér na bázi přírodních složek (takové vlasové kondicionéry prodává napříkad Timotei či Aussie)
  • Nejlepší volbou je nejprve vlasy umýt kondicionérem a až potom nanášet domácí masku.
  • Při vtírání masky do vlasů pokožku 5 minut jemně masírujte, kůže se lépe prokrví a pomůže to kořínkům i rychlejšímu růstu vlasů.
  • Tyto masky je vhodné dávat si 1-2x za 14 dní, při poničených vlasech 1-2x za týden.
  • Všechny masky, u kterých není uvedený časový údaj, mají působit minimálně 15 min. a maximálně 45-60 min. (záleží na typu vlasů a jejich kvality)
  • Pozor, pokud máte světlé vlasy, mohou vám některé oleje lehce měnit barvu vlasů. Olivový olej může barvu ztmavnout, zato kokosový zesvětlit.

Módu považuji za umění, ve kterém lze uplatnit svou kreativitu i improvizaci. Díky ní vyjádříte svoji osobnost bez jediného slova.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *