Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Ombré vlasy – definitivní průvodce

Posledních pár let si množství žen oblíbilo nový hit, tzv. ombré hair neboli ombré vlasy. Ombré se stalo novým trendem, který ihned získal velký ohlas a který si oblíbily i celebrity. Ombré dokážou oživit vlasy a celý outfit, vlasy pak můžou vypadat originální nebo přirozeně. Záleží jen na tom, jakou barvu zvolíte. Chcete vědět, co ombré je a jak si ho udělat doma?

Trend ombré hair nastoupil namísto klasického barvení vlasů či melíru. Ombré hair má oživit účes tím, že zesvětlí konečky tmavších odstínů vlasů a vytvoří tak efekt vlasů zesvětlených sluncem. Slunce a sluneční paprsky mají v létě takovou sílu, že působí na vlasy, které právě díky sluníčku zesvětlají. A protože konečky vlasů jsou náchylnější a oslabenější, navíc netvoří neprůchodnou hradbu, ale jsou lehce přístupné slunečním paprskům, slunce na ně může působit více než na zbytek vlasů a pohrávat si s jejich odstíny. Bohužel se zimou pak vlasy opět tmavnou.

Pokud se vám letní vzhled vlasů líbí, nemusíte se s ním na konci léta loučit. Stačí zaexperimentovat a vyzkoušet si ombré hair. Díky ombré budete svým exotickým vzhledem okouzlovat celý rok.

Ombré vlasy

Ombré hair, Emily Hennen. © Zdroj: www.buzzfeed.com

Kde vám ombré hair udělají?

Pokud se vám představa ombré zalíbila, můžete si jej nechat udělat u profesionálů v kadeřnickém salónu. Bohužel, ombré je u nás stále celkem novým trendem a mnohá kadeřnictví ombré hair neznají. Pokud toužíte po profesionálním ombré, je lepší vyhledat si, ve kterém salónu ombré dělají a radši si za něj připlatit. Pokud nebydlíte ve městě, kde by se nacházelo více kadeřnictví, ze kterých byste si mohli vybrat, raději si do vašeho kadeřnictví přineste pár fotografií, které kadeřnici ukážou, po čem toužíte.

Druhou možností je vyzkoušet si udělat ombré vlasy doma. Ombré zvládnete klidně sama, ale přesto si můžete pozvat kamarádku, která by vám pomohla.

Jak na ombré vlasy doma?

Pokud si chcete ombré hair vyzkoušet sama doma, budete potřebovat pár věciček a hlavně trpělivost. Návod, jak postupovat, vám dáme my a také si ho můžete najít na youtube.com, kam bloggerky nahrávají svá videa, na kterých si samy barví své vlasy.

Budete potřebovat odbarvovač, štětec na vlasy, rukavice, staré tričko a starý ručník, kdybyste se ušpinily, alobal a sklenku, ve které odbarvovač namícháte, jestliže v krabičce odbarvovače nebude aplikátor. Cena odbarvovače tedy peroxidu či barvy na vlasy se pohybuje zhruba od 100 do 200 korun. Výše ceny se liší hlavně podle značky. Pozitivní zprávou je, že na ombré budete potřebovat oproti klasickému barvení vlasů pouze jednu krabičku.

Odbarvovač si zvolte podle toho, jaký odstín by vaše konečky měly po odbarvení mít. Vlasy buď odbarvovačem zesvětlete o pár odstínů, nebo si kupte i barvu na vlasy a odbarvené konečky pak dobarvěte.

Růžové ombré hair

Růžové ombré hair, Amber Le Bon. © Rex. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Až budete mít všechno nakoupené a připravené, namíchejte si odbarvovač, natrhejte si alobal na delší kusy, stejně jako když se dělá melír a potom už můžete začít. Vlasy si rozdělte na menší úseky, a pak berte pramen po prameni a nanášejte na ně peroxid. Peroxid nanášejte vždy na přiměřeně široký pramen vlasů, do výšky, do které chcete mít své vlasy odbarvené.

Můj tip: Ombré by mělo vypadat přirozeně, a proto je důležité peroxid nanášet po různých vrstvách. Na konečcích by mělo být peroxidu nejvíce. Čím výše budete stoupat, tím méně byste měli peroxidu dávat. Výsledný efekt tak bude přirozený, a to od nejsvětlejších konečků, které budou postupně tmavnout, až přejdou ve váš vlastní odstín vlasů.

Vždy když pramen natřete, zabalte ho do alobalu a stejný postup zopakujte u dalšího pramenu. Poté, co budete mít obarvenou celou hlavu, stačí jen nechat peroxid působit. Jak dlouho máte čekat? Záleží na tom, jaký odbarvovač jste si koupila a co je napsáno na krabičce či na příbalovém letáku. Většinou je nejdelší povolená doba 45 minut. Ale vše záleží jen na vás a hlavně na tom, jaký odstín zesvětlených vlasů si přejete. Čím déle necháte peroxid působit, tím světlejší vaše vlasy budou.

Na závěr vlasy umyjte a máte hotovo.

Další návod na ombré hair

Naskýtá se vám ještě další možnost, jak při ombré postupovat. Tato možnost je určená spíše tmavovláskám. Jde o to, že si budete muset peroxid nanést vícekrát. První vrstvu si nanesete na konečky a necháte jej působit. Potom vlasy umyjete a vyfénujete. Až vám vlasy uschnou, nanesete druhou vrstvu, tentokrát již nad odbarvené konečky. Druhou vrstvu na vlasech necháte kratší dobu, a to kvůli tomu, že ombré má vytvořit postupně zesvětlený dojem. Takto postupujete do výšky, do které chcete mít vlasy odbarvené.

Důležité tipy a vychytávky

Určitě si nezapomeňte přečíst příbalový leták, kde se píše například to, jak dlouho můžete nechat barvu na vlasech. Dobu uvedenou v návodu určitě dodržujte. Jestli jste si ještě vlasy nebarvila či neodbarvovala nebo jste ještě nikdy nepoužívala tuto barvu, udělejte si test alergické reakce.

V průběhu odbarvování kontrolujte odstín vlasů. Nehledejte v tom vědu, prostě oddělejte kousek alobalu a podívejte se. Peroxid působí rychle a výsledky tak na své hlavě uvidíte v průběhu.

Můj poslední tip zní: Dejte pozor, aby ombré nevypadalo jako odrosty. Odbarvené konečky musí působit přirozeně a hlavně vytvářet přirozený přechod. Rovná čára mezi tmavými a světlými vlasy totiž vypadá jako odrostlé obarvené vlasy.

Pro koho je ombré určené?

Ombré hair vypadají skvěle na tmavších odstínech, ale pokud jste světlovláska, nemusíte věšet hlavu. Jestliže máte světlé vlasy, stačí barvy pouze otočit. Myslím si, že to není pravda, a přikládám obrázek jako důkaz.

Ombré na krátkých vlasech

Ombré na krátkých vlasech, Alexa Chung © By: PA Photos. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Inspiraci najdete ve fotogalerii

Pokud si ombré hair stále nedokážete představit, nebo se pouze chcete nechat inspirovat, podívejte se fotogalerii. Na fotografiích si můžete prohlédnout různé možnosti, styly a tipy, jak na ombré vlasy. Načerpejte inspiraci a hurá do toho.

ombré vlasy foto galerie

Barevné ombré hair, Gabriella Ellis © By: PA Photos. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

ombré hair barvení

Červené ombré hair, Vanessa Hudgens © By: Rex Features. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Klasické ombré hair

Klasické ombré hair, Kim Kardashian. © By: PA Photos. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *