Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Gelové nehty – definitivní průvodce

Posledních pár let si velké množství žen nechává své přírodní nehty potáhnout gelem. Gelové nehty vypadají dokonale upraveně a žena s gelovými nehty vypadá elegantně. Přinášíme vám kompletního průvodce světem gelových nehtů, ve kterém vám popíšeme návod na tvorbu gelových nehtů. Dozvíte se také, jak si vytvořit gelové nehty doma, jak se gelové nehty zdobí a mnoho dalších typů.

Toužíte-li po krásných gelových nehtech, s nimiž budou vaše ruce vypadat jako ze žurnálu, můžete si zajít do specializovaného salónu, kde vám gelové nehty rádi udělají a kde si budete moci užít kompletní péči. Výhodou gelových nehtů ze salónu je profesionální péče a možnost nechat se hýčkat. Gelové nehty si však můžete udělat i vy sama, a to v pohodlí u vás doma.

Před tím, než se pustíme do dalšího povídání o gelových nehtech, musíme si říci, že gelové nehty jsou spíše pro ženy, které mají čas na pravidelnou péči, rády o sebe pečují nebo rády vypadají dobře. Základním pravidlem je však ona pravidelná péče a pravidelné doplňování. Problém, který sebou nesou gelové nehty, je ten, že se může stát, že vám postupně budou upadávat a hlavně budou odrůstat, což vám na nehtu vytvoří nepřirozený schodek.

Gelové nehty s kytkami

Gelové nehty © Zdroj: www.bbbpretty.com

Návod na gelové nehty

Pokud si chcete vyzkoušet udělat si nehty sama doma, určitě to není nic nemožného, pokud máte odvahu, základní vybavení a aspoň kapku zručnosti. My si teď spolu podrobně popíšeme, jak postupovat. Jakmile vytvoříte svoje první gelové nehty, lehce si těch pár kroků zapamatujete a postup se vám dostane pod kůži.

Důležité je dodržovat pořadí jednotlivých kroků tak, jak jsou níže uvedeny.

Před tím, než se pustíte do vlastní aplikace gelových nehtů, je potřeba si pořídit základní sadu pro aplikaci a také si vybrat vhodný typ nehtů, který se vám bude líbit. V první řadě je potřeba si svoje přírodní nehty důkladně očistit, tak aby vám na nich nezůstaly žádné nečistoty, které by vytvořily nedokonalosti při nanášení gelu. Poté můžete nanést gel na gelový nehet i na váš přírodní nehet. Gelový nehet pečlivě přiložíme ke svému nehtu. Po připevnění nehtů naneseme aktivní hmotu pro zpevnění nehtu.

Další fází je zatvrdnutí gelového nehtu i aktivní hmoty, k tomu potřebuje zapékací pec. Po zatvrdnutí nehtů se můžete vrhnout do té příjemnější části, kterou je úprava nehtů, které docílíte pomocí různých typů pilníčků s různým zakončením a tvrdostí. Téměř na závěr si můžete vyhrát s aplikací doplňků, které úplně na závěr přetřete bezbarvým lakem. Bezbarvý lak vám zakonzervuje celý gelový nehet i s doplňky a dodá mu na lesku.

Modeláž gelových nehtů aneb mravenčí práce

Kromě toho, že si před tím, než začnete, budete muset pořídit sadu na gelové nehty, je určitě dobré říci si i další informaci. Touto informací nepotěším dámy, které nemají zrovna trpělivost s drobnou prací. Na modelování je totiž potřeba dokonalá zručnost a přesnost a píle, to vše se však dá získat či rozvíjet praxí.

Co budete potřebovat aneb sada na gelové nehty

Každý, kdo si chce udělat gelové nehty doma, potřebuje sadu na gelové nehty. Sady obsahují vždy tu stejnou výbavu, která se však liší kvalitou a samozřejmě cenou, neboť s kvalitou roste cena. Cena sady na gelové nehty se může pohybovat od 1 400 korun až do 10 000 korun.

Obsahem sady na gelové nehty je UV lampa, 4 zářivky do UV lampy, jednofázový průhledný gel, jednofázový růžový gel, jednofázový bílý gel, tipy průhledné a naturální, lepidlo na tipy, odstraňovač tipů, cleaner a čistič štětců, primer, štětec do gelu, manikúrní mistička, dávkovač s pumpičkou, gilotina, koženková podložka pod ruce, tyčinka na odstranění kůžičky a šablony na modeláž. Sada samozřejmě obsahuje i pilníky (rovný a banán). V neposlední řadě v ní najdete i papírové polštářky, glitry, oddělovač prstů, leštící bloky (bílý a jemný), 3D samolepky na nehty a kartáček na odstranění prachu.

Jak jste díky tomuto dlouhému seznamu pochopili, nemá cenu a určitě se nevyplatí pořizovat si jednotlivé věci zvlášť. Koupíte-li si celou sadu, vyjde vám to lépe finančně a zároveň nebudete muset přemýšlet, co vám k modeláži gelových nehtů chybí.

Laky na gelové nehty

Laky na gelové nehty © Zdroj: www.bbbpretty.com

Pro začátečníky – sada na gelové nehty

Chcete si namodelovat vlastní gelové nehty? A ještě nikdy jste sadu na gelové nehty neviděla? Říkáte si, na co všechno jsou potřeba jednotlivé věcičky ze sady? Pokud nerozumíte úplně všemu, nevadí, nevěšte hlavu, existuje totiž i sada pro začátečníky.

Sada pro začátečníky obsahuje i naučnou knihu, kde najdete veškeré zásadní rady a typy. V naučné knížce si navíc můžete prohlédnout i fotografie představující i návod obrázkový.

Cena sady pro začátečníky se pohybuje kolem 1 100 korun.

Inspirace naleznete ve fotogalerii

Určitě je dobré nechávat se neustále inspirovat. Na internetu, v časopisech a magazínech naleznete mnoho inspirací, vzorů, typů zdobení, které vás můžou zaujmout. Prohlížejte si fotografie, z kterých načerpáte inspiraci, a popusťte uzdu své fantazii, neboť fantazii se meze nekladou.

V naší fotogalerii gelových nehtů si můžete prohlédnout několik ukázek, ze kterých můžete čerpat inspiraci.

Gelové nehty se třpytkami

Gelové nehty se třpytkami © Zdroj: www.bbbpretty.com

Gelové nehty se třpitkami

Gelové nehty se třpytkami © Zdroj: www.bbbpretty.com

Barevné gelové nehty

Barevné gelové nehty © Zdroj: www.bbbpretty.com

Gelové nehty s ozdobami

Gelové nehty s ozdobami © Zdroj: www.bbbpretty.com

Zdobení aneb vzory, třpytky, samolepky

Předposledním krokem tvorby gelových nehtů je jejich zdobení. Zdobení bývá většinou nejpříjemnější a nejkreativnější fází tvorby. Zdobení dodá vašim nehtům na dokonalosti a doladí je do posledního puntíku.

Ke zdobení můžete využít například samolepky, které patří k té nejjednodušeji aplikované možnosti. Dále můžete vybírat jednotlivé ozdoby, které budete na své nehty lepit jednu po druhé. Použít můžete také vzory či třpytky. Fantazii se meze nekladou, stačí si jen vyhrát.

Závěr aneb lak na gelové nehty

Na závěr je potřeba nanést lak na gelové nehty, který zpevní celý nehet. Lak na gelové nehty se nanáší až po modeláži a dozdobení nehtu. Cena takového laku se pohybuje mezi 50 až 150 korunami dle kvality a značky. Aplikace laku na gelové nehty je stejná jako aplikace běžného laku na nehty.

Tak dámy, hurá do toho.


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *