Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

I ve vyšším věku můžete vypadat elegantně

2348

Jste ve zralém věku, ale zdá se vám, že už nemůžete vypadat elegantně? To není pravda. Podívejte se například na některé starší americké herečky jako Meryl Streep, modelky jako Carmen Dell’Orefice, nebo na britskou královnu. Nedají se zastrašit věkem a snaží se jít s módou, či dokonce určovat trendy. Určitě vám pomůže vědomost, že i drobnými úpravami a doplňky můžete změnit outfit k nepoznání.

Zkuste klobouky

Jak jsme již výše zmínili, britská královna Alžběta II. je typem člověka, od kterého můžete brát inspiraci nepřetržitě. Její klobouky jsou pověstné. Taková pokrývka hlavy opravdu působí elegantně, a co víc, dokáže ukrýt šediny a zamaskovat případnou ztrátu vlasů. Můžete zkusit plstěné klobouky s krátkou krempou (britská elegance), v deštivém nebo naopak slunečném dni i s dlouhou (francouzská elegance). A nezapomínejte, že pestré barvy na klobouku jsou výhodou. Tím se dostáváme k dalšímu bodu…

Nebojte se barevnosti

Barevnost, dobrá kombinace barev a jejich pestré odstíny, jsou mimořádně vhodné i v zralém věku. Nudný šedý outfit rozzáříte přidáním kousku oblečení nebo doplňku s krásnou plnou barvou. Například takový purpurový šátek omotaný kolem krku. Nebo červený klobouček s podobně zbarvenou broží. Zkuste ze šatníku vyhrabat něco, co jste se už déle neodvážili na sebe dát, a barevně to zkombinujte.

Upřednostňujte kvalitu před kvantitou

Kvalitně ušitý, dobře padnoucí kousek oblečení vícenásobně vyváží neforemné kousky, tak běžně dostupné a za nízkou cenu. Doporučujeme kupovat spíše jednobarevné než vícebarevné a strakaté oblečení. Podobně je to i se vzory – hypnotizující vzory vám na elegantnosti nepřidají.

Žijte plný život i v důchodovém věku

Úsměv je nejlepší lék. Působí na krásu v každém věku. Proto žijte plný život, užívejte si důchod, vnoučata, záliby a volný čas. Ne vždy je to jednoduché. Ale pokud se například spojíte s podobně smýšlejícími lidmi ve vašem věku, nemusí to být takové nereálné. Existují různé zajímavé seznamky pro seniory, kde si můžete prohlédnout inzeráty a reagovat na ně.

Žít plný život není jen o vyplnění si celého dne aktivitami, ale také o poznávání nových lidí a míst. Různé zájezdy a seniorské pobyty vám umožní prožít nové zážitky, které vám ten úsměv na tváři jistě vykouzlí.


Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *