Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Mějte svůj život pod kontrolou s chytrými hodinkami

259

Chytré hodinky mají v oblibě sportovci, maminky a tatínkové i podnikatelé – zkrátka každý, kdo je zvyklý být v pohybu a chce mít neomezený přístup ke svým datům i upozorněním. Pomocí chytrých hodinek si vyřídíte zprávy, hovory, ale také si změříte tep při stresu či sportovním výkonu a uděláte fotky na dálku. Mějte vše potřebné po ruce 24/7 a vzhled hodinek si snadnou výměnou pásku přizpůsobte svému gustu.

Mobil nechte klidně doma

Mějte volné ruce, ale i tak vše na dosah pár stisknutí. Mobily se stále zvětšují a kolikrát se nevejdou ani do kapsy, a když žádné kapsy nemáte, jste odkázáni na nošení mobilu v ruce. Kam ale s ním, když máte zrovna psa na vodítku a ve druhé ruce balík z pošty? Pořiďte si chytré hodinky, které vám umožní být stále na přijmu a mít volné ruce. Apple Watch i další populární chytré hodinky suplují v základních funkcích mobilní telefony a zároveň měří vaše fyziologické funkce a sportovní aktivity. Design chytrých hodinek je nadčasový a lichotí každému zápěstí. Řada modelů nabízí možnost výměny pásku, čímž si hodinky snadno sladíte s oblečením nebo přizpůsobíte svému stylu.

Nejoblíbenější funkce chytrých hodinek

1. Notifikace – S chytrými hodinkami můžete přijímat notifikace jako na mobilu, včetně textových zpráv, hovorů, e-mailů, upozornění ze sociálních sítí a dalších. Tím zůstáváte informováni bez nutnosti vytáhnout telefon z kapsy.
2. Měření aktivity – Chytré hodinky vám počítají kroky, měří zdolanou vzdálenost, spálené kalorie a monitorují tréninky, což vám pomůže udržovat aktivní životní styl a sledovat své fitness cíle.
3. Monitorování srdečního tepu a spánku – Mnoho chytrých hodinek je vybaveno senzory pro měření srdeční aktivity během cvičení i v klidu. Stejně tak vám hodinky změří kvalitu spánku a jeho jednotlivé cykly.
4. GPS navigace – Některé chytré hodinky mají integrovaný GPS, který vás spolehlivě dovede do cíle.
5. Hudba a ovládání médií – Ovládejte hudbu přes displej hodinek a poslouchejte ji z bezdrátových sluchátek připojených k hodinkám.
6. Odpovídání na zprávy – S novějšími modely chytrých hodinek dokonce odpovíte na textové zprávy nebo si zavoláte prostřednictvím vestavěného mikrofonu a reproduktoru.
7. Bezkontaktní platby – Stačí přiložit hodinky k terminálu a bezkontaktně zaplatit s ověřením obličeje nebo otisku prstu.

Na své si přijde každý

Vybírat můžete z nepřeberného množství chytrých hodinek, které se liší nejen vzhledem, ale také funkcemi, které zvládají. Základní smart watch nabízejí měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, předpověď počasí nebo třeba funkci hledání mobilu. Pokročilejší modely jsou obohaceny o možnost čtení zpráv, příjímání hovorů a rozšířeného používání aplikací, které smart watch podporují. Speciální typy se pyšní režimem potápění a jiných extrémních sportů, při kterých komunikují s uživatelem a poskytují aktuální data. Pořiďte si hodinky, které budou odpovídat vašemu životnímu stylu, a mějte pod kontrolou své tělo i upozornění.


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *