Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Pozvánka na MINT: Prague Fashion Market 21 – OD Kotva 21.-22.4.2018

1095

MINT: Prague Fashion Market 21 se bude konat o víkendu 21. – 22. dubna v obchodním domu Kotva. Běžně nepřístupné 5. a 6. patro OD Kotva na náměstí Republiky zaplní stánky s originální módou, šperky, designem a lahůdkami.

Výběrovou prodejní výstavu doprovodí bohatý program plný inspirativních workshopů. Organizátoři očekávají přibližně 10 tisíc návštěvníků, kteří se zajímají o krásné a jedinečné výrobky, jejichž výroba je převážně lokální a oproti běžné nabídce nákupních center mnohem ekologičtější, udržitelnější, odpovědnější, osobnější a hlavně – zajímavější. Vstupné bude zdarma a bez bariér. Pejsci nemají do OD Kotva vstup povolen.

MINT: Prague Fashion Market 21 - 2018

Maminkám s malými dětmi bude k dispozici přebalovací koutek. Značka Alter-native připraví dětský koutek pro větší děti, kde si vytvoří originální lapač snů či přáníčko. V sobotu zahraje Divadlo Na houpačkách dvě představení pro děti a v neděli se s pohádkou Pinocchio představí Divadlo Toy Machine. Na představení vždy navážou tematické workshopy, během kterých si děti vyrobí dřevěnou loutku, papírové loutky na prsty nebo záložku do knížky.

V sobotu roztančí návštěvníky kubánská tanečnice Doris Martinez. Její workshop bude spojený s taneční přehlídkou módní kolekce značky Zuu a šperky Orishas. Co si počít se zbytky kůže naučí návštěvníky Lubice Skalská během workshopu Kůže na novo. Na workshopech Visím si návštěvníci svážou nádherné macramé dekorace. Workshop Loono s názvem #prsakoule hravou a praktickou formou naučí, jak se starat o své zdraví a správně se samovyšetřit. V rámci Komixátoru vznikne společnými silami všech zúčastněných jedinečný komix. Po celou dobu bude probíhat výstava Wearme Fashion na téma etický módní průmysl a projekt Povídání s Haenke, který se snaží bořit mýty z oblasti přírodní medicíny.

Prague Fashion Market od kotva 2018

MINT: Prague Fashion Market 21 je již 21. dílem pravidelného trhu s nezávislou módou a šperky, který začínal v Pražské tržnici a vystřídal již celou řadu míst konání. Příští MINT: Prague Fashion Market proběhne 8.-9.6. na Karlově náměstí ve spojení s pouličním festivalem Praha žije hudbou.

MINT: Prague Fashion Market 21

  • 21. – 22. 4. 2018
  • 5. a 6. patro OD Kotva, Náměstí republiky 656
  • So: 11:00-19:00
  • Ne: 10:00-17:00

Program

SOBOTA 21.4.2018

12.00 Afrolatinský taneční workshop Doris Martinez s módní kolekcí značky Zuu a šperky Orishas: Afrolatinský workshop, který povede kubánská tanečnice Doris Martinez bude doplněný o taneční módní přehlídku značky Zuu by Zuzana Mora a její novou letní kolekci 2018 spolu s kolekcí šperků Orishas by Doris Martinez. Tyto šperky v sobě nesou hluboký příběh inspirovaný Afrokubánskou kulturou.

13.00 Divadlo Na houpačkách – Z pohádky do pohádky: Maňáskové představení spojuje 3 pohádky: Domečku domku, kdo v tobě přebývá, Tři prasátka a Kočička a pejsek vařili dort. Děti si budou moci po představení v dílně vyrobit papírové loutky na dva prsty.

13.00 – 16.00 Workshop Kůže nanovo s Lubicou Skalskou: Kůže je krásný a kvalitní materiál. Doba, kdy byly v módě oversized kožené bundy nebo kabátky minula relativně nedávno a tak v second handech často objevíte téměř nové kousky. Co ale s nimi, když vypadají přinejmenším extravagantně? Na kurzu dáme kůži další život. S minimálním úsilím si vyrobíte prakticky nezničitelná pouzdra a drobnosti a používat je můžete s čistým svědomím.

13.00 – 16.00 Workshop na výrobu závěsné macramé dekorace na zeď s Visím.: Přijďte si vyrobit macramé dekoraci (vel. cca 40x55cm). Cena kurzu je 1190,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěnou tyč na naplétání dekorace, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná.

14.30 Taneční workshop Doris Martinez a značky Zuu: Taneční workshop latin a afro tance se zkušenou lektorkou Doris Martinez zakončený módní přehlídkou značky Zuu a šperků Orishas by Doris Martine

16.00 Divadlo Na houpačkách – O rybáři a zlaté rybce: Interaktivní představení na motivy klasické ruské pohádky, hrané s kombinací s velkými loutkami. V rámci dílny si děti budou moci vyrobit záložky do knížky, ať už ve tvaru rybky, nebo myšky.

17.30 Workshop s Loono: Tým mladých lékařů a studentů vám ukáží, jak je prevence důležitá. Na diskuzi vyvrátí nejrůznější mýty o zdraví a prevenci a lidském těle. V Loono nestraší statistikami, naopak zábavným a interaktivním způsobem ukazují, jak se o sebe, svoje prsa, varlata, mozek i srdce správně starat. V rámci workshopu #prsakoule vás naučí, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. Školení probíhá na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá.

NEDĚLE 22.4.2018

10.30 – 13.00 Workshop na výrobu závěsného macramé květináče s Visím.: Závěsné macramé květináče jsou hit! Přijďte si také jeden vyrobit. Cena kurzu je 790,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěný kroužek na naplétaní, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné-barevné, přírodní), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná!

11.00 Divadlo Toy Machine – Pinocchio: Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete predstavit! Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi… Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovistosti, ale potřebuje k tomu čas! V dílně po představení si děti budou moci vyrobit ze špalíků a různých odřezků svoje loutky.

13.00 – 16.00 Workshop Kůže nanovo s Lubicou Skalskou: Kůže je krásný a kvalitní materiál. Doba, kdy byly v módě oversized kožené bundy nebo kabátky minula relativně nedávno a tak v second handech často objevíte téměř nové kousky. Co ale s nimi, když vypadají přinejmenším extravagantně? Na kurzu dáme kůži další život. S minimálním úsilím si vyrobíte prakticky nezničitelná pouzdra a drobnosti a používat je můžete s čistým svědomím.

13.00 – 17.00 Komixátor: Komixátor je originální projekt spolku Já na tom dělám. Podílejte se na tvorbě jedinečného komixu, který vznikne výhradně pro MINT: Prague Fashion Market. Princip je jednoduchý. Na levé straně vidíte předchozí okénko komixu a vaším úkolem je plynule navázat. Další kreslíř pak zase reaguje na okénko vaše. Díky tomu, že vidí jen jednu předchozí ilustraci, nikdo dopředu neví, jak se příběh rozvine. Výsledná podoba je tak pro všechny překvapením.

13.30-16.00 Workshop na výrobu závěsného macramé květináče s Visím: Závěsné macramé květináče jsou hit! Přijďte si také jeden vyrobit. Cena kurzu je 790,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěný kroužek na naplétaní, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné-barevné, přírodní), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná.

PO CELOU DOBU 21.-22.4.2018

Školení iniciativy Loono: Určitě si během kávy zaskočte do koutku Loono. V sobotu vás naučí, jak si samovyšetřit #prsakoule a v neděli bude probíhat školení Žiješ srdcem

Povídání s Haenke: Projekt Hænke se pod vedením mezinárodních odborníků snaží bořit mýty z oblasti přírodní medicíny skrze propojování vědeckých oborů jako je etnobotanika, fytoterapie a farmakognozie s uměním, designem a kulturou.

Výstava a venisáž Wearme Fashion: Přijďte se přesvědčit na výstavu, která bude součástí MINT marketu, že i unikátní styl může kombinovat krásný design a etické přístupy a vyzkoušejte si, jaké máte znalosti z oblasti etického módního průmyslu.

Workshop na výrobu lapače snů s Alter-Native: zapojte svou fantazii a vyrobte si svůj originální lapač snů ve stánku Alter-Native, kde vám ukáží, co a jak.

Zdroj: PR MINT Fashion Market


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *