Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

S kamarádkou na Maledivách

maledivy dovolená dámská jízda
1564

S kamarádkou jsme vždy snily o romantické dovolené na Maledivách. Protože jsme ale obě nezadané, rozhodly jsme se, že si uděláme radost a vyrazíme do naší vysněné destinace samy. Trochu jsme se zpočátku obávaly toho cestovat do muslimské země jako dvě blondýny, ale během dovolené se všechny naše předsudky a obavy odbouraly.

Vzhledem k cenám cestovních kanceláří jsme se rozhodly, že se pokusíme dovolenou zorganizovat na vlastní pěst. Po nastudování materiálů a to zejména o místní dopravě a nedostatku podrobnějších informací o jednotlivých ostrovech jsme se rozhodly pro zlatou střední cestu, kterou se jevila cestovní agentura Maledivy levně.

Sehnaly jsme si letenky, rozhodly se pro jeden z ostrovů v jejich nabídce, a na všechno co nás zajímalo už jsme se jen telefonicky informovaly v češtině. Bylo to velmi jednoduché a v závěru nás to finančně vyšlo velmi výhodně. Vzhledem k našemu snu být na pláži samy jsme si vybraly ostrůvek Gaafaru.

Sen se nám splnil! Zpravidla jsme na pláži byly samy, max. s našimi sousedy z hotelu, takže to byla opravdu unikátní a luxusní dovolená. Pláž je krásná, písčitá, se slunečníky, pozvolným vstupem do mělké teploučké azurově modré vody – přesně to, po čem jsme toužily. Vyrazily jsme také na několik výletů – byly jsme šnorchlovat u potopeného vraku lodi, u kterého jsme viděly hejna barevných rybek, murénu a dokonce želvu. Jiný den jsme při západu slunce vyrazily pozorovat delfíny – bylo to úžasné, velké hejno plavalo přímo kolem naší lodi, skákali, pískali… Dokonce jsme vyrazily na tradiční rybolov a chytily jsme si rybu, kterou nám pak připravili na večeři a tím jsme si vyzkoušeli tradiční způsob obživy místních.

Naši touhu po romantické dovolené jsme korunovaly krásně připravenou romantickou večeří na pláži s mořskými plody, kterou nám zaměstnanci připravili. Kolem stolu na pláži byli svíčky, květiny. Všichni byli velice přátelští, parádně se o nás starali ale přitom nebyli vlezlí.

Všem můžeme tuto dovolenou jen doporučit a dámy, nebojte se jet klidně i bez partnera s kamarádkou, sestrou nebo maminkou. Je to úplně jedno. Hlavně jeďte!


Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *