Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Bílá košile je základ šatníku! Jak ji kombinovat?

Bílá košile je prostě základ šatníku. Něco jako malé černé nebo modré džíny. Máte ji tam, ale nevíte, jak ji nosit a jen vám leží ve skříni?

Po přečtení tohoto článku už vědět určitě budete, a co víc – dozvíte se jaký typ vám sluší!

bílá košile jak kombinovat

Bílá košile je naprostý základ všeho! Zdroj: www.huggymonster.com

Věřte tomu nebo ne, ale není tak lehké si vybrat „tu pravou“ bílou košili pro vás. Já už ji hledám snad rok a pořád ne a ne ji najít. Samozřejmě je nejlepší jich mít ve skříni hned několik a podle nálady je střídat. Znáte obchody, kde mají kolekci s názvem basic? Ano správně, je to H&M nebo Zara a spousta dalších, ale mezi basic (neboli základním) oblečením najdete pouze jednoduchá trička, nátělníky, sukně a nebo legíny. Nikde ale mezi nimi nenaleznete basic džíny, malé černé, lodičky nebo právě bílou košili! A jak by vám to usnadnilo hodinové hledání po obchodě že?

bílá košile Zara

V jednoduchosti je krása! Na to nezapomínejte. Zdroj:www.zara.com

Jak vybírat bílou košili podle typu postavy

Nyní důležité informace podle čeho vybírat. Nejdříve si ujasněte, jestli chcete spíše vypasovanou a nebo volnou. Vybírejte podle ostatních kousků oblečení v šatníku. Pokud si chcete zvolit vypasovanou, myslete na to, aby vám nebyla příliš upnutá a mohly jste v ní dýchat. Také není moc dobré, když se vám pod ní rýsuje podprsenka nebo špíčky. Pro silnější dámy tedy doporučuji spíše volnou hedvábnou košili, která má například delší zadní díl. Na druhou stranu rada pro štíhlé „nezaoblené“ typy žen: Dávejte pozor na vypasované košile – ty se hodí spíše pro ženy, které mají výrazný pás a boky – hezky jim zvýrazní postavu. Ideální tedy pro vás bude volná košile, která se dá zastrčit do džín.

Jak kombinovat

Jelikož se blíží to tolik očekávané jaro a následně léto, hodí se bílá košile nejlépe ke světlým džínám. Minulý rok jsme byly okouzleny typem boyfriend a přesně tento typ mám na mysli! Že jsou to džíny, které se hodí jen ke sportovnímu oblečení? Ale vůbec ne! Stačí celý outfit doplnit o lodičky (se špičatou špicí, které jsou letos v kurzu) a psaníčko ve stejné barvě a máte dokonalý elegantní outfit! Košili zakasejte do džín a přidejte výrazný šperk a vše bude dávat smysl.

bílá košile s boyfriend džínami

Boyfriend džíny a bílá volná košile spolu s botami na podpatku tvoří neotřelou ležérní kombinaci. Zdroj: www.tseparfait.wordpress.com

Dalším mým oblíbeným outfitem je bílá košile v kombinaci s military kousky oblečení (vojenské prvky). Takže bílou košili doplňte o khaki bundičku nebo harémové kalhoty. Lepší volbou je například maskáčová bunda, kterou můžete sehnat například v Zara obchodu. Držte se ale pouze tří barev a to: bílé, černé a khaki, rozhodně se nepouštějte do červené nebo modré. Přece jen, vojáci červenou také nenosí, ne?

bílá košile s military prvky

Originální pojetí bílé košile s military prvky. Zdroj: www.trendingdress.com

Samozřejmě že tu opět použiji svoji oblíbenou větu, a to tu že v jednoduchosti je krása! Proto je bílá košile nejkrásnější se základními barvami a výraznými šperky, které podtrhnou vaši ženskost. Pokud máte ráda extravaganci, poohlížejte se po neobvyklém střihu a materiálu, není na škodu se inspirovat na www.lookbook.com. Potom ale ke košili zvolte nějaké jednoduché kalhoty a jeden výrazný šperk, jakým mohou být třeba hodinky nebo náhrdelník.

netradiční bílá košile

Netradiční střih bílé košile může dokonale oživit váš outfit! Zdroj: www.imnext.se

Pokud ještě stále nemáte svoji dokonalou základní bílou košili ve skříni, honem vyrazte nakupovat! A nezapomeňte, že jedna je sice fajn, ale dvě můžete střídat častěji a tři můžete zase mít 3 dny za sebou! Klíčem ale je, aby každá z nich byla něčím originální!

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *