Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Hula hoop – co si vzít stylového na sebe?

Vzpomínáte si na své dětství, jak jste si hrávali s obručí a kroutili jste se a kroužili bokami, aby se obruč stále točila dokola? Avšak obruč rotující kolem pasu není pouhou historie, dnes je natolik oblíbená, že jí podléhají tisíce žen a mužů po celém světě. Stává se z ní zábavné cvičení, u kterého spálíte nadbytečné kilogramy.

A věřte, že u hula hoopu se pořádně pobavíte!

Hula hoop – Hooping z pohledu historie

Hooping nebo se tomu říká také hula-hoop, je vlastně staré známé cvičení s obručí. Dříve se vyráběla z vrby, vinné révy nebo ratanu, dnes už se vyrábí z lehkého plastového materiálu s různou barevností a se zajímavým designem. Je k sehnání snad v každém prodejně se sportovními potřebami. Zajímavostí je, že cvičení s obručí znali už staří Egypťané, avšak moderní éra hula-hoop začínala teprve v roce 1950, kdy vznikl hooping. Musím říct, že i já jako malá jsem měla obruč, a s překvapením,  šlo mi to, celkem dobře. Líbí se mi, že hula hoopu se neztratil a nezůstal jen ve vzpomínce na spartakiádu a cvičící ženy s obručemi, ale že ustál moderní vlnu zumby a twerku, jiného nadčasového cvičení a stále patří mezi oblíbené cvičení.

Barevná obruč

Barevná obruč, zdroj: craftysquid.com

Historické foto - cvičení s obručí

Historické foto – cvičení s obručí, zdroj: stellapolaris.fr

Cvičení s obručí

Možná chodíte pravidelně cvičit, běhat nebo si v týdnu jdete zaplavat do bazénu. Ale možná si říkáte, že by to chtělo změnu a trochu utéct od stereotypu a vyzkoušet něco nového. Hula hoop patří mezi nestárnoucí cvičení, ale po své cestě z padesátých let do současnosti nabral plno „moderních vychytávek“ a zdokonalilo se i cvičení. Už to není obyčejná plastová obruč, zakoupit si můžete barevný, designově laděný se vzory, omotaný dekorativními páskami nebo i svítivý. A cenově se pohybuje mezi 300 – 600 Kč a výš. S hula hoopem můžete cvičit doma, i venku, nebo se ze zájmem, se přihlaste na kurzy hoopingu.

Hula hoop - moderní cvičení s obručí

Hula hoop – moderní cvičení s obručí, zdroj: http://hypescience.com

Hula hoop

Hula hoop, zdroj: swhoop.hoopingmad.co.uk

Tanečnice s obručí Audrey Scherer

Tanečnice s obručí Audrey Scherer, zdroj: www.flickr.com

Hoop dance

Lekce hoop dance patří mezi barevnou a zábavnou pohybovou aktivitu. Cvičením spálíte kalorie a krouživými pohyby zformulujete svou postavu po zimě, zlepšíte si fyzickou kondici, a hlavně si u toho užijete si spoustu zábavy a budete se cítit naprosto báječně. Hula hooping je víc než jen dětská hra, při které hodně posilujete břišní svaly, stehna a horní část trupu. Naučíte se nové pohyby a i skvělé triky, jenž poskládané na hudbu dohromady. Probudíte emoce a nabijete se pozitivní energií. A že je cvičení s obručí velká zábava, o tom svědčí i to, že hula hoopu podlehly i světové celebrity, například první dáma Ameriky Michelle Obama. Známá je i tanečnice s obručí Audrey Scherer, nechte se inspirovat videem s hula hoop – www.youtube.com/watch?v=9E7bBKW0j4s.

Zábavné cvičení nejen pro děti

Zábavné cvičení nejen pro děti, zdroj: life.familyeducation.com

Hooping

Hooping, zdroj: www.magicsteps.co.uk

Co na sebe pro hula tanec?

Sebrali jste odvahu a chcete, aby vám obruč lítala kolem pasu a vytvarovali jste si hezkou postavu, ale nevíte, v čem cvičit nebo do čeho se neobléknout na lekci hoop dance? Zvolte sportovní a pohodlné oblečení. Značka Dragonfly nabízí kvalitní oblečení – legíny, krátké elasťáky sportovní kraťásky nebo upnuté barevné podprsenky, tílka. Cvičit s obručí můžete ve slušivém funkčním sportovním a volnočasovém oblečení pro tanec, fitness, pilátes, které najdete třeba na internetu. Vybrat si můžete oblečení z příjemného materiálu, kvalitního provedení, které podtrhne jak váš styl, tak i vaši osobnost. Na lekci hoop dance v tomto oblečení zazáříte a budete se cítit trendy a příjemně.

Černé legíny a sportovní podprsence s originálním designem

Černé legíny a sportovní podprsence s originálním designem, zdroj: www.independent.ie

Pohodlné kalhoty v lososové barvě a bílý top

Pohodlné kalhoty v lososové barvě a bílý top, zdroj: www.aliexpress.com

Cvičte v černých legínách a fialovo-růžovém tílku

Cvičte v černých legínách a fialovo-růžovém tílku, zdroj:www.independent.ie

Hula hoop je skvělé cvičení pro každého, proto dlouho neotálejte a zatančete si s nadšením s obručí třeba na jarním sluníčku venku!


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *