Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak na to: Nošení a kombinování šperků

Každá žena miluje šperky. Šperky jsou totiž dokonalou ozdobou každé dívky, slečny i vyzrálé ženy. A nejen to, šperky nejsou jen pouhou ozdobou, jsou také klenotem, kterého si ženy hýčkají a kterým si muži hýčkají své drahé ženy. Někdy se však může stát, že i sebenejdokonalejší a nejslušivější šperk nemusí ženě padnout a může jí zkazit celý její outfit. Nemohou za to však šperky samotné, ale spíše jejich nositel, který šperk špatně zkombinuje s oblečením či dalšími kousky.

Každé ženě se líbí něco jiného. Některé z nás mají rády výrazné šperky, některé stříbo a jiné zase zlato. Výběr šperků proto záleží skutečně pouze na nás samotných. Vybíráme si to, co se nám líbí, a to o čem si myslíme, že nám sluší. Na druhou stranu nošení a kombinování šperků podléhá jiným pravidlům. Již zde nefunguje taková volnost. Při nošení šperků je potřeba řídit se určitými pravidly, která si uvedeme v našem článku doplněném o zajímavá videa.

jak na nošení šperků

Šperky samy o sobě totiž neukazují na náš vytříberný vkus. Spíše až samotné nošení a um kombinování šperků ukazuje na náš vkus.

V nošení šperků dominuje střídmost

U šperků byste neměli překombinovávat a hlavně byste neměli nic přehánět. U šperků totiž vítězí pravidlo, že méně je někdy více. Odborníci a stylisti říkají, že stačit vám budou nanejvýš pouhé tři šperky. Nikdy jich nekombinujte více. Nemusíte si na významnější akce brát náušnice, náhrdelník, náramek, čelenku a množství prstenů.

Nošení šperků a upoutání na výrazný prvek

Také můžete vyzkoušet upoutat pozornost pouze na jeden jediný šperk. Nemusí to znamenat, že budete nosit jen jeden šperk. Stačí, když šperky nakombinujete tak, že pozornost upoutáte pouze na jeden kousek a ostatními outfit pouze doladíte.

Jak na kombinování šperků

Co se kombinování šperků týče, měli bychom být střídmí, nebo si můžeme dovolit extravaganci? Více méně zde platí celková střídmost. Šperky jsou elegantním doplňkem, který by měl dodat vašemu outfitu šmrnc, a proto dbejte na to, aby šperk ladil odstínem s vašimi šaty. Na druhou stranu můžete volit i kontrastní šperk.

Další otázkou v oblasti kombinování je otázka materiálů. Dříve se říkalo, že bychom různé materiály neměli vůbec kombinovat. Na druhou stranu schopnost elegantně kombinovat svědčí o vašem vkuse a stylu.

Šperky nosíme podle tvarů a délek

Šperky bychom měli vybírat a nosit podle „našich tvarů a délek“. Určitě se ptáte, co tím chceme říci. Tak například délka náhrdelníku by měla odpovídat délce výstřihu. Stejně tak tvar a délku náušnic bychom měli volit podle tvaru obličeje. Hranaté tváři sluší oválné a dlší náušnice, naopak kulatému obličeji sluší podlouhlé náušnice.

Zdroj videí: www.youtube.com


Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *