Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

TOP finalistka České Miss 2015 Nikol Švantnerová: Tenisky jsou moje závislost!

Finále České Miss 2015 se nezadržitelně blíží! A pokud jde o její letošní finalistky, my máme jasno! Nejvíce nás zaujala hnědovláska se soutěžním číslem 5, jež se může pyšnit nejen svým půvabem a dokonalými křivkami. Je to především ambiciózní osobnost, která si dokáže jít tvrdě za svým! Otevřeně mluví také o vážných nemocech, které jsou často spojeny s modelingem.

Nikol Švantnerová je jednoduše horkou kandidátkou a zároveň naší favoritkou na letošní korunku krásky, a proto jsme se rozhodli představit vám ji blíže.

Vše, co byste měli vědět o Nikol Švantnerové

Dlouhonohá brunetka Nikol Švantnerová se narodila ve znamení Vah, konkrétně 21. října 1992 v Šumperku. S modelingem začala ve 13 letech a již v tomto mlaďounkém věku procestovala značnou část Evropy i Asie. V 16 letech se dokonce objevila na přehlídkových molech v Hong Kongu pro Dior a Dolce Gabbana, na což je patřičně hrdá. V současné době bojuje tato jihočeská kráska o titul České Miss pro rok 2015, ve které společně s Kateřinou Korbovou patří s výškou 180 cm mezi nejvyšší finalistky.

Nikol Švantnerová

Nikol pro časopis Barbar. Mnozí ji přirovnávají k dvojnici Aleny Šeredové – a my jim musíme dát za pravdu! Zdroj: Soukromý FB Nikol Švantnerové

Kromě modelingu je Nikol vášnivou milovnicí fotbalu, na jenž ji přivedl tatínek, bývalý brankář a zároveň současný trenér brankářů SK Dynamo České Budějovice Pavol Švantner. Z křestního jména jejího otce tedy vyplývá, že je Nikol z poloviny Slovenka, jejíž rodiče přivedl do jižních Čech právě tento sport. Za SK Dynamo hraje také Nikolin mladší bratr Patrik. Ve fotbalovém světě se pohybuje i její dlouhodobý přítel Jakub Hora, který je v současné době hráčem kádru FK Teplice.

Nikol Švantnerová bratr

Nikol se svým mladším bratrem Patrikem. Zdroj: Soukromý FB Nikol Švantnerové

Nikol pracuje poctivě nejen na své postavě, ale také na svých dovednostech. Učí se cizí jazyky, aby se na svých pracovních i soukromých cestách dokázala bez problémů dorozumět. Neotálí však ani v kuchyni, kde – dle jejích slov – dokáže uvařit i tradiční českou svíčkovou nebo slovenské halušky.

Nikol Švantnerová Fitness

Nikol se může pyšnit perfektní postavou, kterou formuje cvičením každý den. Zdroj: Soukromý Instagram Nikol Švantnerové

Nikol Švantnerová exkluzivně pro HerStyle

I přes velmi náročnou přípravu na finálový večer nám Nikol velmi ochotně poskytla zajímavý rozhovor. A protože se nyní všechny dotazy na její osobu točí kolem České Miss, my jsme ji tohoto tématu raději ušetřili. 🙂

Nikol, studuješ na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM) v Praze. Jak se dá skloubit studium s náročným programem, kterému musíš čelit před blížícím se finále České Miss?

Momentálně už nestuduji. Zaprvé to nebylo to pravé ořechové, úplně mě to nebavilo a nejsem si momentálně jistá, zda bych se v budoucnu chtěla ekonomii věnovat. Zadruhé jsem chtěla do Miss dát úplně vše a plně se tomu věnovat. Ke studiu se chci samozřejmě co nejdříve vrátit, ale určitě už to bude jiným směrem. 🙂

Nikol Švantnerová Kapverdy

Střípky ze zahraničního soustředění finalistek České Miss 2015 na Kapverdách. Zdroj: Soukromý Instagram Nikol Švantnerové

Narodila ses ve znamení Vah. Váhy jsou všeobecně známé pro svoji nerozhodnost. Myslíš si, že tato charakteristika odpovídá i Tvojí osobě?

Ano, jsem typická Váha. Stále váhám, ať se to týká výběru jídla v restauraci, při nakupování nebo při čemkoliv jiném, jsem hrozně nerozhodná a vždy mi to dlouho trvá se pro něco rozhodnout.

Podle Tvých slov jsou řasy jediná věc, která je na Tobě umělá. Jaký názor máš všeobecně na plastická vylepšení?

Nic proti plastickým ani jiným vylepšením nemám. Žijeme v době, kdy to není problém, a pokud to člověku má zvednout sebevědomí a pomoci k tomu být sám se sebou spokojený, proč ne? Já samotná se díky řasám cítím krásnější. Ne každému je naděleno tak, jak by si představoval. Samozřejmě jsem ale také zastáncem přirozenosti, takže se vším s mírou.

Netajíš se ani tím, že Tvojí velkou vášní je sport – a to především fotbal, na který Tě již v dětství přivedl tatínek a zároveň trenér brankářů prvoligového týmu SK Dynamo České Budějovice. Navíc je Tvůj dlouhodobý přítel Jakub Hora klíčovým hráčem FK Teplice. Prozradíš nám, jaké jsou Tvoje oblíbené fotbalové kluby u nás i v zahraničí?

Ano pravda, fotbal je takový můj druhý život. Jelikož jsem z Budějovic, tak už od malička fandím SK Dynamu České Budějovice, i hlavně díky tomu, že tam tatínek trénuje a momentálně hraje i můj bratr. Také fandím klubům, ve kterých hraje zrovna můj přítel Kuba. Teď jsou to FK Teplice, ještě nedávno to byla třeba FC Viktoria Plzeň. 🙂 A můj oblíbený zahraniční tým je Bayern Mnichov a FC Barcelona.

Nikol Švantnerová Jakub Hora

Nikol se svým dlouhodobým přítelem, fotbalistou FK Teplice Jakubem Horou. Zdroj: Soukromý Instagram Nikol Švantnerové

Baví Tě také tancování. Jaký druh tance máš nejraději? Navštěvovala jsi v minulosti nějaký taneční kroužek?

Když mi bylo asi 15, patřila jsem přibližně dva roky k taneční skupině. Tancovali jsme Street Dance, ale nedalo se to skloubit s modelingem, takže jsem musela přestat. Ale tanec mě stále baví a je pravda, že dokážu tančit asi na cokoliv.

Jsi napůl Slovenka. Pokud hrají např. Češi proti Slovákům na MS v hokeji, komu víc fandíš? 🙂

Tak to je složité, vždy fandím Čechům, ale jakmile hrají Češi proti Slovákům, slovenská krev se ve mně nezapře.

Dalším Tvým koníčkem je cestování. Jaké jsou Tvoje vysněné destinace, které bys chtěla ve svém životě určitě navštívit?

Chtěla bych procestovat Ameriku, strašně mě láká New York, Miami, Las Vegas, Los Angeles, Rio de Janeiro, dále Dubaj a dalším mým snem je jet na líbánky na Maledivy.

A teď přejděme k módě. Jaký módní styl preferuješ nejvíce a proč?

I když jsem modelka, preferuji sportovní styl – džíny, tepláky a tenisky u mě ve skříni převažují a nedám na ně dopustit.

Nikol Švantnerová Styl

TOP styl Nikol Švantnerové. Zdroj: Soukromý Instagram Nikol Švantnerové

Existuje nějaký druh oblečení, který bys v módním průmyslu nejraději úplně vyškrtla?

Nic takového asi úplně není. Co moc ale nemusím, jsou tenisky s podpatkem, prostě tenisky jsou sportovní a basta!:)

Jako modelka a zároveň žhavá adeptka na titul České Miss 2015 musíš častokrát nazout vysoké podpatky. Jakým botám dáváš přednost ve svém volném čase?

Dávám přednost pohodlí a nejvíce teniskám – ty bych mohla nakupovat pořád, to je moje závislost:), ale podpatkům se také nebráním. Mám je ráda, ale nenosím je, pokud nemusím – možná i kvůli tomu, že už tak jsem vysoká.

Jak často vyrážíš na „shopping“? Preferuješ nákupy v České republice, nebo spíše v zahraničí?

Dokázala bych ,,shopingovat“ klidně každý den, miluji nakupování a přednost dávám zahraničí. Mám ráda originální kousky, které u nás nikdo mít nebude a hlavně jsou často v zahraničí i lepší ceny, na což my ženy slyšíme. 🙂

Otázka na závěr – Otevřeně jsi přiznala, že jsi dříve bojovala s anorexií a bulimií. Když sledujeme dnešní mladé dívky, mají častokrát stejný problém, ale bohužel si ho vůbec nepřipouští. Co bys, na základě vlastních zkušeností, těmto slečnám posedlým extrémní hubeností vzkázala?

Je to těžké si to vůbec uvědomit, že člověk vůbec nějaký problém má. Vím, že ani já jsem neposlouchala ostatní ani vlastní rodinu a byla jsem zaslepená, ale měla jsem štěstí a včas jsem si vše uvědomila a začala s tím bojovat, a to je základ. Takže jediné, co mohu poradit, je uvědomit si, že postava není vše, hlavně ke všemu lze dojít zdravým způsobem, a to přináší i lepší výsledky. Ale také mi trvalo, než jsem si to uvědomila. Člověk si musí hlavně také uvědomit, že vše bude mít nějaké následky a jednou se stane, že toho člověk začne litovat a už to nepůjde vrátit. Nejdůležitější je si to uvědomit v hlavě a začít s tím něco dělat, pak už to jde, ale musí se chtít. A sama moc dobře vím, že ten nejkrásnější pocit je, když na sebe můžete být pyšní, že jste tak silní a zvládli jste to.

Nikol Švantnerová selfie

Povedená „autoselfíčka“ Nikol Švantnerové. Zdroj: Soukromý Instagram Nikol Švantnerové

Děkujeme Ti, Nikol, za poskytnutý rozhovor a přejeme hodně štěstí v pracovním i soukromém životě! A vy ostatní, nezapomeňte sledovat již tuto sobotu (28. března) finále České Miss 2015! Bude se rozhodně na co dívat! 🙂 

· · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *