Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Trendy šperky pro rok 2019

Chcete držet krok s trendy nejen v oblasti oblečení, ale i šperků. Podívali jsme se na předváděcí mola světoznámých návrhářů a přinášíme vám tipy na trendy šperky pro rok 2019.

Mezi trendy roku 2018 v špercích patří náhrdelníky typu choker, řetězové náhrdelníky, srdce jako přívěšek, třásňové náušnice a další.

Náhrdelník typu choker

Choker je náhrdelník, který obepíná krk. Má mnoho různých podob, od obyčejných pásků, až po extravagantní kousky. Pro rok 2019 je v kurzu pevný, kovový, s přerušeným místem po obvodu. Zatímco třeba Dior má ve své kolekci designově jednodušší chokery se svým logem, resp. nápisem J’Adior (subbrand značky Dior, z francouzského J’adore), Fendi uvedl na světlo světa chokery s výrazným barevným smaltovaným květem.

šperky trendy 2019 ženy

© Dior

dámské šperky 2019

© Fendi

Řetěz jako náhrdelník

Náhrdelníky vypadající jako řetěz se vrací do módy. Vidět jsme je mohli na modelkách od značek Hermès, Marni, Monse nebo Off-White. A čím větší, tím lepší. To ostatně letos platí pro všechny typy šperků. Zajímavým kousek tohoto typu je pozlacená řetěz s živicovým „okem“ z dílny britského módního domu Burberry:

náhrdelníky trendy pro ženy 2020

© Burberry

Velikost může dohnat jenom počet. Když nemáte k dispozici správně velký kousek, dejte na sebe víc menších řetězů a řetízků, jako to třeba udělali designéři z BP Jewelery:

náhrdelníky trendy pro ženy 2020

© BP Jewelery

Zajímavým a netradičním kousek je tato řetěz s postupně se zmenšujícími oky. Připravte se ale na větší hmotnost tohoto šperku, jelikož je i celý vykládán kamínky:

náhrdelníky trendy pro ženy 2020

© Getty

Náhrdelníky s přívěskem srdce

Jeden z top trendů pro šperky v roce 2019. Tak trochu retro (z 80tých let minulého století) jsou přívěsky ve tvaru srdce ozdobou krku moderní ženy. Na ukázku zde máme briliantové náhrdelníky ze žlutého a bílého zlata od Klenoty Aurum:

briliantové náhrdelníky

Černé srdce rozdělené na dvě poloviny na zlatém řetízku od designérů módního domu Kate Spade z New Yorku:

trendy šperky 2019 náhrdelníky

© Kate Spade

Nebo tento náhrdelník s tmavě šedými kamínky na řetízku z růžového zlata značky Swarovski:

Swarovski náhrdelníky 2019

© Swarovski

Třásňové náušnice – šperky roku 2019

Náušnice s třásněmi se poprvé objevily na módních molech pro sezónu jaro/léto 2019, a tento trend pokračovat i dál, pro sezónu podzim/zima 2019/2020. Například taková značka Swarovski vytvořil ve spolupráci se známou herečkou Penélope Cruz tyto stříbrné náušnice v rámci kolekce The MoonSun:

Swarovski náušnice stříbrné 2019

© Swarovski

Nebo tyto z moderního růžového zlata a krystalky:

Swarovski náušnice růžové zlato jaro léto

© Swarovski

Italský módní dům Marni zas představil tyto třásňové náušnice s tmavomodrými kamínky:

šperky pro ženy 2019 trendy

© Marni

Náhrdelníky a náramky s logy

Už při choker náhrdelníku jste si mohli povšimnout využití loga. Je to i jeden z hlavních trendů pro rok 2019. Loga jsou jistým mementem značky, jistým typem vyjádřením příslušnosti jeho nositele ke značce. Tak proč náklonnost ke značce nevyjádřit naplno? Lehkou pomoc nabízí velké logo.

Ví o tom třeba návrháři značky Chanel. Tento kousek sestává z kruhů, ve kterých je přes řetízek propletený pásek z modré kůže, a spolu vytváří nápis CHANEL:

chanel náhrdelník letošní trendy

© Chanel

Nebo tento jednoduchý, zlatý náhrdelník původně španělské značky Balenciaga sestávající z nápisu a řetízku:

balenciaga zlatý náhrdelník řetízek

© Balenciaga

Luxusním doplňkem jsou diamantové náramky. Když si takový dáte na ruku, a víte že je v něm diamant, hned se cítíte jinak. Jedním z příkladů tohoto typu je dámský náramek od francouzské značky Tiramisu with diamonds, s velkým logem a uprostřed umístěným diamantem:

diamantový náramek

© Tiramisu with diamonds

Další značkou, která má ve své kolekci 2019 náramek s logem, značkou, je Moschino:

moderní náramek moschino

© Moschino

Nachází se některý typ šperku již ve vaší sbírce? Nebo jste zde, dámy, objevily některý, který prostě musíte mít?


Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *