Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Pánské účesy 2016 – trendy pro muže!

Co se nejnovějších trendů týče, nesmíme zapomínat ani na ty z oblasti pánské módy. Pánské účesy zpravidla neprocházejí tak markantními sezónními změnami jako účesy ženské, přesto mají každý rok svá nezaměnitelná specifika. Ostatně posuďte sami a podívejte se s námi na úžasné pánské účesy 2016!

Pánské účesy 2016

Pánské účesy 2016 vás okouzlí! Foto: © Nicole Corbett. Zdroj: www.hji.co.uk

Pánské účesy 2016 – Účesy pro krátké vlasy

K pánským účesům letošního roku jednoznačně patří módní střídání délek vlasů. Největších hitů si proto můžeme užít u krátkých střihů. Jistě už jste zaznamenali kombinaci do ztracena vyholených bočních partií a dlouhých vlasů v oblasti temene. Nově se také objevuje sexy vyholená pěšinka!

Krátký střih

Krátký střih s vyholenými pěšinkami. Foto: © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Gentlemansky uhlazený styl á la 30. léta zůstává i nadále pánskou módní klasikou. Opět hovoříme o střihu undercut – tedy o postupně vyholených stranách a dlouhých vlasech na vrcholku hlavy, které jsou elegantně uhlazeny dozadu.

Uhlazené vlasy

Uhlazený look. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Pro pány, kteří si potrpí na divočejší účesy, jsou tu nestárnoucí lehce prostříhané účesy s vyčesáním nahoru a nezbytným zafixováním silným lakem. Tento střih je ovšem velmi variabilní a vypadá skvěle také s vlasy sčesanými naopak dolů do obličeje. Letos se opravdu vyplatí ukázat pořádnou patku nebo luxusní ofinu.

Vyčesané vlasy

Vlasy ležérně vyčesané nahoru. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Dlouhá ofina

trendy dlouhá ofina. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Naprosto bezkonkurenčním trendem je pánský účes příznačně nazvaný pompadour. Jestliže se nespokojíte s pouhým uhlazením vlasů dozadu, vyčešte si vlasy do elegantní vlny. Výrazný efekt tohoto účesu dotvoří opět zbylé vlasy vyholené do ztracena. Ani u těchto účesů samozřejmě nezapomínejte na vyholené pěšinky, dodají vám šmrnc!

Pompadour

Účes pompadour. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

O něco jednodušším způsobem k vytvoření obdobného objemného účesu je pečlivé vyfoukání delších vrchních pramenů přes kulatý kartáč. Následně opět zafixujte vlasy lakem a uhlaďte do požadovaného tvaru. Pro ležérnější výsledek můžete několik pramenů nechat nedbale spadat do obličeje. Takové hřívě nikdo neodolá.

Vyfoukané vlasy

Objemný vyfoukaný styl. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Letošním trendem číslo jedna jsou delší bohémsky zvlněné vlasy, kudrny a rozcuchy! Mnoho mužů tak může dokonale využít fakt, že se jim vlasy přirozeně vlní. Těm, kteří to štěstí nemají, postačí kvalitní stylingový přípravek určený k vytvoření tohoto looku.

Rozvlněný účes

Rozvlněný účes. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Kudrnaté vlasy

Zkrocené kudrny. Foto: © Karla Majnaric. Zdroj: www.hji.co.uk

Pánské účesy 2016 – Účesy pro střední vlasové délky

Účesy středních vlasových délek ve své podstatě vycházejí z předešlých střihů a záleží tedy pouze na preferovaném stylingu každého muže. My doporučujeme rozvlněnější, případně rozcuchanější styl!

Polodlouhé vlasy

Sexy rozcuch z vlasů střední délky. © Men´s Hairstyle Trends. Zdroj: www.menshairstyletrends.com

Pánské účesy 2016 – Účesy pro dlouhé vlasy

Ani éra dlouhých vlasů není na ústupu a ani zde se fantazii nekladou meze. Trendy jsou zejména vlny, jak už bylo řečeno výše. Kromě zvlněné hřívy si i pánové mohou dovolit módní wet look, který na dlouhých vlasech obzvlášť vynikne.

Dlouhé vlasy

Objemné dlouhé vlasy. Foto: © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Pánské účesy 2016 – Drdoly a copánky

Pozor! Také do pánské módy se dostávají stále silnější ženské prvky, a co víc vůbec nepůsobí nijak zženštile! Na velké popularitě získaly drdoly, které díky kombinaci různých vlasových délek nemusejí být dominantou pouze dlouhých vlasů.

Pánský drdol

Módní pánský drdol. Foto: © Elio Moda. Zdroj: www.hji.co.uk

Neméně populární jsou také praktické copánky, které už rovněž nejsou jen výsadou žen. Copánky v různých variacích mohou nyní zdobit i muže.

Copánky

Stylové copánky. Foto: © Glen Krohn. Zdroj: www.hji.co.uk

Pánské účesy 2016 – Plnovousy

Že jste slyšeli, že vousy jsou už na ústupu? Nenechte se mýlit! Jedním z nejvýznamnějších trendů roku 2016 jsou právě vousy, nebo ještě lépe – extravagantní pěstěné plnovousy. Navíc jako bonus k trochu odvážnějším úpravám plnovousu patří od letošního roku také jeho barvení!

Plnovous

Upravený plnovous – stále silný trend. Foto: © Martin Fox. Zdroj: www.hji.co.uk

 

·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *