Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Sportovní elegance a tenisky: 3 způsoby, jak je nosit

I přestože jsme něžné a jemné pohlaví, rády si dopřejeme luxus a pohodlí v podobě tenisek. Spousta mužů si ženu představí na vysokých podpatcích, po nichž máme nohy oteklé, odřené a především bolavé. Pro muže je to možná ideál, ale pro většinu žen utrpení. A tak si každá z nás ráda obuje boty, které jsou našim nohám sympatičtější.

Naštěstí nežijeme v době Rudolfa II., kdy byly podpatky nejen ženskou záležitostí, ale i mužskou. V dnešní době pro nás není žena v teniskách žádným novým a překvapivým fenoménem. A proto se obchody se sportovní obuví čím dál více plní ženami. Není to tak dávno, kdy sportovní tenisky začaly prostupovat do opravdového módního světa a staly se trendy hity. Dříve si sportovní obuv z 90% koupil člověk pro její (jak už název napovídá) sportovní využití. Boty byly (a stále jsou) rozděleny podle sportovních kategorií, takže si každý sportovec, ať už tenista či volejbalista, přijde na své. Nyní najdeme mezi těmito botami i stylové kousky, jež se stále zdokonalují a přizpůsobují dnešním trendům. Řeč je o třech značkách a jejich kolekcích, které se staly nejoblíbenějšími.

Ikonické tenisky Nike Air Max

Výrobce obuvi Nike sídlící v Portlandu asi netřeba představovat. S touto značkou, známou a oblíbenou po celém světě, se setkal každý. Nike Air Max je série tenisek, kterou Nike představil už v roce 1987, a za níž se zasloužil designér Tinker Hatfield. Typickým a charakteristickým znakem těchto bot jsou odpružené oblasti pat, které spočívají ve vzduchovém vaku. Díky odpružení bota odolává velkým nárazům a zatížení. Modely Air Max se nejprve staly oblíbenci ve světě hip hopu, později je přijal i streetstyle. Air Max se chlubí velkou škálou modelů. Skvělou kombinací s kabátem dosáhnete perfektního uvolněného a stylového looku (viz outfity níže).

tenisky Nike Air Max

Tenisky Nike Air Max se staly ikonickými i v streetstyle módě. Zdroj: altamoda.nl

Stylové tenisky New Balance

New Balance má základnu v Bostonu. Historie této značky se začíná psát na počátku 20. století v Cambridge. William J. Riley v té době řešil zdravotní potíže s chodidly. Snažil se lidem s těmito problémy pomoci a tento problém se stal podkladem pro výrobu zdravotní obuvi na předpis. Postupem času se zdravotní obuv vyvíjela v obuv sportovní, především běžeckou, trackovou, pro niž byla charakteristická vlněná podrážka. Základní filozofií se New Balance řídí i do teď. Jen ji postupně přetváří k obrazu módnímu.

tenisky new balance

Stylové a módní tenisky New Balance. Zdroj: thefancy.com

Nestárnoucí klasika Adidas Superstar

I značka Adidas opustila od běžecké obuvi a pokusila se vytvořit boty se stylovějším nádechem, které budou vhodné pro každodenní nošení. Model tenisek s názvem Superstar má své největší dny slávy za sebou, ale i nadále se drží na předních příčkách oblíbených sportovních bot v módní branži. Všem známé tři proužky na těchto modelech se stále objevují v nových barvách a vzorech. A i nadále Adidas plní další botníky.

sportovní elegance tenisky adidas

Tenisky Adidas jsou skvělým kouskem pro outfity v sportovní eleganci. Zdroj: justlikesushi.com

Tenisky a sportovní elegance: 3 způsoby jak je nosit

Pokládáte si otázku, s čím takové tenisky spárovat? Je to jednodušší, než si myslíte. Přesvědčte se sami!

1. Tenisky a kabát

Kombinace nejmodernějších tenisek s kabátem je pro jarní dny ideální. Pokud zvolíte oversize kabát pánského stylu, máte v módní branži vyhráno. Minimalismus se stal hitem, a tak není potřeba k této kombinaci přidávat něco křiklavého a výrazného. Stačí ji doplnit basic tričkem a skinny džínami.

Sportovní elegance tenisky kabát

Sportovní elegance – tenisky a kabát. © a zdroj: stylelovely.com

2. Tenisky a kožený křivák

Pokud toužíte po koženém křiváku, který se stále drží na vyšších příčkách módních hitů, zkuste i ten zkombinovat s teniskami. Jako skvělý doplněk poslouží větší šála totožné či podobné barvy tenisek. Další dobrou volbou pro tento outfit je beanie čepice.

sportovní elegance křivák tenisky

Sportovní elegance – tenisky a kožený křivák. © Alexandra Pereira, zdroj: lovely-pepa.com

3. Tenisky a šaty/sukně

Máte-li zájem o eleganci a pohodlí zároveň, určitě si zamilujete třetí kombinaci – tenisek se sukní či šaty. Ještě před pár lety bychom nad takovým outfitem ohrnovali nos, protože bylo nemístné obout k tak elegantnímu oděvu sportovní obuv. Nyní se takový outfit stal hitem!

sportovní elegance sukně tenisky

Sportovní elegance – sukně a tenisky. Zdroj: fashionvibe.net

· ·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *