Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Objevte sexy krajku – žhavý módní hit

Krajka se v oděvnictví nejvíce rozšířila od 16. století. Dříve vyráběna ručně a s velkou trpělivostí se postupně proměnila v symbol bohatství a luxusu, nejen na šatech bohatých paniček, ale i jako součást krásných krojových detailů. Dodnes výroba krajek přetrvává a je zájmem mnoha módních návrhářů, kteří si s ní s radostí pohrávají při samotném navrhování a zdobení, až po různé kombinování. Proto je krajka stálou ikonou v módních trendech.

Ženskost, smyslnost, rafinovaná elegance. Módní hit na jaro a léto.

Krajka probouzí ženskost, smyslnost a rafinovanou eleganci. V očích muže se dívka oblečená v jemné krajce jeví jako křehká něžná bytost, o kterou chce pečovat a chránit. Proto je krajka svým způsobem tak trochu ženským tajemstvím, jak působit něžně a svůdně. Nebo naopak probouzí rafinovanost a sexy eleganci v podobě průhledného materiálu. Tak či onak, krajka je prostě ženská a dají se s ní dělat divy.

Ta nejkvalitnější krajka je vyráběna převážně z bavlny a lnu, levnější a méně kvalitnější se vyrábí ze syntetických materiálů. Krajka je bezpochyby módním hitem, ale už dávno jsou pryč doby, kdy patřila mezi materiál, který se schovával pod svrchní oblečení. Dnes se z ní šijí nejen společenské šaty, ale i halenky, trička a tílka, ale často se používá jako hravý detail k aplikacím, na vsadky a různé doplňky.

krajka svetební šaty

Krajka na svatebních šatech od značky Nanay, autor: Naila Afandiyeva návrhářka a fotografka Oxana Laguzina

Krásné moderní krajkové kraťásky

Krásné moderní krajkové kraťásky. © a zdroj: adollwithoutstyle.blogspot.com

Krajku si oblíbilo mnoho návrhářů, nejznámější Louis Vuitton, Dolce&Gabbana, návrhářky Naila Afandiyeva – Nanay a Anna Sui a návrháři Francesco Scognamiglio a Oscar de la Renta, díky své všestrannosti, ať už na samotné jemné zdobení na večerních šatech, ale i k tvoření svršků pro běžné nošení nebo jako stylové doplňky pro zajímavý outfit.

Bílá průsvitná krajka

Bílá průsvitná krajka propůjčuje kouzlo křehkosti a něžnosti. Zdroj: www.livhart.com

Krajka má mnoho podob a jednou z nich je i obličejová krajka neboli Face – Lace, pokud jste o ní ještě neslyšely, ta patří mezi nejvíc extravagantní hity sezóny. Tento nápaditý make-upový doplněk navrhl v loni make-up designer Phyllis Cohen. Krajková ozdoba se na obličej nanáší podobně jako nálepka, proto je její aplikace velmi snadná a lze jí použít opakovaně. Je určena pro všechny dívky a ženy, které mají rády extravaganci a chtějí vypadat módně. Více o Face-Lace v našem článku ZDE.

Krajka je bezkonkurenční a stylová. Pokud ji ještě nemáte ve svém šatníku, je nejvyšší čas si něco krásného krajkového pořídit.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *