Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Plesové účesy – nalaďte svoji hřívu na plesovou vlnu!

Plesová sezóna v plném proudu. Vše musí být sladěno do posledního detailu a nic se nesmí nechat náhodě. Velké výstřihy, vysoké rozparky a vlastně všelijaké průstřihy jsou v módě víc, než kdy předtím. Takové šaty ale potřebují speciální doladění v podobě účesů a šperků. Nelze Vám přesně rozkázat, co si k jakým šatům máte vzít, vše se samozřejmě odráží od vlastního stylu, avšak zde je článek, kde můžete nalézt inspiraci, jak na plesové účesy!

Nutné je také podotknout, že je důležité i to, o jaký ples se jedná! Dále je také třeba zhodnotit, na jaké úrovni se ples odehrává a tedy zhruba předpovědět, co budou ostatní mít oblečeného a učesaného. Ples je společenská událost a měl by se tu dodržovat daný dress code. Vlastně by ani nevadilo, kdybyste si na nějaký ples na vesnici vzala honosné šaty a krásně si upravila vlasy, tedy jste-li ráda středem pozornosti. Průšvih by spíše byl, kdybyste na ples vyšší úrovně (například Ples v Opeře), přišla oblečená v příliš krátkých šatech a s neupravenými vlasy.

Plesový účes s culíkem

Jistě jste si také všimla, že jsou v parádě vyčesané vlasy. Pokud byste ráda ukázala svoji krásnou šíji a dekolt, pak je to pro Vás ten správný typ. Úplně nejjednodušší příklad je si sčesat vlasy do upnutého culíku a Váš „ohon“ si vyžehlit do rovna. Ačkoliv se Vám může zdát tento účes docela jednoduchý, působí elegantně.

plesové účesy culík

Plesový účes s culíkem. Zdroj: www.stylebistro.com © Jason Kempin/Getty Images

Ležérní culík s vlnami

Na druhé straně stojí ne tak striktní účes, a sice vlastně to, že uděláte úplný opak. Předtím, než si vlasy vyčešete, zkuste je natupírovat a při samotném culíku již tolik neutahujte, abyste vlasy neměla připláclé. Zbytek si naopak natočte. Můžete si povytahat tzv. ,,baby vlásky“ a ty také mírně nakulmovat.

Plesové účesy kudrnatý culík

Plesový kudrnatý culík. Zdroj: www.hji.co.uk © Richard Miles

Vysoký drdol jako účes na ples

Třetím účesem může být drdol. Dle mého je to ženami asi nejběžněji volený typ. Je jednoduchý a opravdu elegantní! Doporučovala bych si koupit vycpávky do drdolu, které jsou vážně super a nejsou ani drahé. Z řídkých vlasů to rázem vykouzlí husté. Je to vážně zázrak!

plesový účes drdol vysoký

Reese Witterspoon a její plesový účes s drdolem. © Getty Images

 

Drdol z rybího copu

Zkusit byste měla určitě drdol z rybího copu. Udělejte si culík (nevyčesávat!) a zagumičkujte. Ze spodní strany vezměte dva tlustší prameny, které obtočíte nahoru a provlíknete gumičkou. Neutahujte. Pak udělejte rybí cop. Pokud nevíte, jak na něj, návod najdete na www.herstyle.cz. Cop moc neutahujte, naopak ho po spletení co nejvíce povolte. Poté začněte od konečků namotávat klubíčko, to už pak jen u hlavy připevněte pinetkami a upravte tak, aby se Vám to líbilo.

Plesové účesy: drdol z rybího copu

Plesový „rybí“ drdol. Zdroj: weheartit.com © Sunny

Spletený drdol

Jako další tu mám spletený drdol. Rozdělte si vlasy na tři prameny tak, abyste u každého ucha měla jeden a vzadu poslední pramen. Začněte od zadního, ze kterého si zapletete obyčejný cop. Následně jej zatočte jakoby do drdolu a připevněte pinetkami. To stejné uděláte z dalšími prameny, ze kterých drdůlek zatočíte vedle původního a nebo ho kolem něj obmotáte.

Spletený drdol na ples

Plesový spletený drdol. Zdroj: www.hji.co.uk © Xevi Muntane

Rychlý twist pro každou plesovou dámu

Tenhle účes je otázkou několika minut a přesto je výsledek perfektní, avšak je vhodný spíše pro kratší vlasy. Vlasy si rozdělte na dva prameny a udělejte suk. Dále jen točte a točte a točte. Poté připevnětě pinetkami a to stejné proveďte s druhým pramenem.

Plesový twist dámské účesy

Twist drdol na ples. Zdroj: foter.com/flickr.com

Rozpuštěné vlasy na ples

Máte-li krásné, dlouhé a kvalitní vlasy, domnívám se, že takový účes byste měla zkusit. Jako první se nabízí obyčejně rozpuštěné kudrnaté vlasy. Prameny vlasů si natočte už rovnou od kořínků. Samozřejmě tímto můžete Váš účes ukončit, ale mnohem větší šmrnc vykouzlíte tím, že vlasy natupírujete dozadu. Taktéž se k tomuto účesu hodí, když přidáte korunku či ozdobnou čelenku. Elegantně působí, pokud si je stáhnete do povoleného culíku a některé pramínky necháte volně viset. A nebo si stáhnout jen pár vlasů dozadu a ozdobit sponou. Myslím, že výsledek bude stát za to!

Plesový účes rozpuštěné vlnité vlasy

S vlnami na ples. Zdroj: www.hji.co.uk © Paul Scala

Rovné vlasy jako plesový účes

Pokud ale máte opravdu jemné vlasy a kudrliny Vám i s dvěmi tuny laky nevydrží, nezoufejte! Parádně vypadá i to, když si vlasy pouze narovnáte a dejme tomu zase zalakujete dozadu. Tento účes bych spíše volila k upnutým šatům s výstřihem.

Plesový účes rovné vlasy

Na ples s rovnými vlasy. Zdroj: www.hji.co.uk © Andrew O’Toole

Něco navíc aneb je libo retro?

Poslední dobou stále více na plesech vídám, pro mě trošku vzdálenější styl, retro. Ne že bych ho neměla ráda, ale spíše preferuji novodobý styl. Ačkoliv pokud jste milovnice tohoto stylu, pak jistě oceníte i doladění vašich šatů účesem úměrným této módní vlně. Chci Vám představit jeden z účesů, který perfektně vystihuje toto období. Předem Vás upozorňuji, že na něj vyplácáte hodně laku, ale výsledek bude určitě stát za to.

Na čelo si oddělte si ofinu od ostatních vlasů a chvíli si jí vůbec nevšímejte. Jeďte prsty od uší a zbytek vlasů si opět rozdělte na dvě části a tu vrchní natupírujte a stáhněte do uvolněného culíku (pouze připevnit pinetkami, ne gumičkou!). Ostatní vlasy nechte volně splývat. Nyní přichází čas na ofinu, kterou si dejte na jednu stranu tzv. na patku. S tou pak jeďte po směru hodinových ručiček kolem hlavy a následně obmotejte natupírovanou část a přidejte k pinetkám. U vlasů, které máte rozpuštěné, natočte konečky nahoru. Nutno podotknout, že tento účes není opravdu vhodný na každý ples, a opravdu k němu musí být perfektně doladěn jak outfit, tak make-up.

retro plesové účesy

Na ples s plesovým účesem v retru. Zdroj: www.hji.co.uk © Frank Shipton

Pokud si ale stále nevíte rady, bude lepší se poradit se svoji kaderřnicí, která Vám poradí, který styl účesu Vám bude slušet. A rada na závěr? Pokud jste stejně nešikovná jako já, nechte si vždy na účes rezervu alespoň jednu hodinu!


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *